Küçük Banyolar için Dekorasyon Önerileri ve Fikirleri

Akıllı saklama seçenekleri ve akıllı yüzeyler, en küçük banyoların bile şık ve pratik olabileceği anlamına gelir. İster şık, aerodinamik bir görünüm ister geleneksel detaylandırmayı tercih edin, yapacağınız bazı küçük değişikler ve dokunuşlar ile küçük banyolarınızı şahane dekore edilmiş alanlara dönüştürebilirsiniz. İşte küçük banyolar için dekorasyon fikirleri tavsiyelerimiz…

Küçük Banyolar için Dekorasyon Önerileri ve Fikirleri

Küçük banyo fikirleri mi arıyorsunuz? Küçük bir banyo şık, pratik ve doğru teknik bilgi ile az yer kaplayan bir banyo olabilir.

Büyük banyolar, çoğumuzun sadece hayal edebileceği bir lükstür – odanın ortasında bağımsız bir küvet, kükreyen ateş ve görkemli bir koltuk herkesin istediği bir dekorasyon çözümüdür, değil mi? Ne kadar doğru olursa olsun, kompakt banyoların da aynı derecede muhteşem olabileceğini düşünüyoruz! Küçük banyolar için dekorasyon önerileri makalemizde banyonuzu daha işlevsel hale getirmenin püf noktalarını paylaşak istedik. Umarız sizlere yardımı dokunur.

1.) Dar köşelerden faydalanın

Banyonuzda duş alabilecek kadar yüksek bir alan yoksa, küvet duş bataryası olan bağımsız bir küvet seçin. Depolamada yetersizseniz, bir banyo tepsisi yalnızca Instagram post ve storyleriniz için gösterişli görünmekle kalmaz, aynı zamanda banyo zamanı malzemelerinizi de kolayca erişebileceğiniz bir yerde tutar.

Bu tarz dekoratif banyo ürünleri bir araya topladık. Görmek için tıklayın

2.) Cam tercih edin

Çerçevesiz panelli bir duşakabin nerdeyse hiç ekstra yer işgal etmiyor ve banyoyu olduğundan büyük gösteriyor. Duvar karoları için beyaz mermer, küçük alanları ferah gösteren bir tutam sihir veriyor.

3.) Değişimden korkmayın

Eski yeşil çizgili duvar kağıdı bu banyodan çıkarıldı ve modern bir yaklaşım için beyaza boyanmış ve banyo panelinde tekrarlanan akıllı dil ve oluklu panellerle değiştirildi. Bu banyoda halı kullanmak yerine su geçirmeyen laminent parkeler ile değişim düşünebilirsiniz.

4.) Yükseklik illüzyonu yaratmak için akıllı boya efektleri kullanın

Yükseklik yanılsaması yaratmak için bir duvarın yarısını boyayın. Gözü daha koyu bir boya gölgesiyle indirerek duvarın üst kısmından bir mesafe yaratırsınız. Duvar tek renk olsaydı, odanın derinliği o kadar fazla olmazdı. Bu akıllı, ancak basit boyama numarası, küçük bir alanı olduğundan daha büyük göstermenin harika bir yoludur.

5.) Musluklarınızı duvara monte edin

Duvara monte musluk bataryaları, kompakt banyo tasarımlarında iyi bir çözümdür çünkü borular büyük bir lavabo altındaki boruları gizlemek için kullanılan dolaba gerek kalmadan gizlenebilir. Bu boş alanı rafları veya çamaşır sepetini yerleştirmek için kullanabilirsiniz. Tabi bunu yapmak biraz teferruatlı ve masraflı olabilir ama küçük banyolar için güzel bir çözüm olduğunu düşünüyoruz.

6.) Bu işin uzmanıymış gibi düşünün

Gerek mimari gerek görsel olarak küçük bir banyo alanını içine çok fazla şey sıkıştırmayarak açık tutmak en iyisidir. Seçenekleri sık sık düzenleyin ve gözden geçirin. Havlularınızı çubuklara veya kancalara asın, deseni minimumda tutun ve genel olarak basitleştirin. Hacimli bir makyaj masası yerine bir ayaklı lavabo, duş perdesi yerine şeffaf bir cam kapı ve büyük ölçekte parlak seramik karolar gibi yansıtıcı yüzeyler kullanırsanız, banyonuz daha büyük hissedilecektir.

Bu tarz dekoratif banyo ürünleri bir araya topladık. Görmek için tıklayın

7.) Duvara monte ürünler kullanmaya çalışın

Duvara monte modüler mobilyalar ve özellikle duvara monte lavabo dolapları, zahmetsiz, modern görünümü sayesinde depolama için favori olmaya devam ediyor. Çeşitli yükseklik, genişlik ve derinliklerde mevcut olan dolaplarla alanınıza en uygun ürünü bularak mükemmel bir yer tasarrufu ve şık bir görünüm elde edersiniz.

8.) Duvar kağıdı ile ilgi çekebilirsiniz

Küçük bir banyoyu gizlemenin en iyi yollarından biri ilgi uyandırmaktır ve bunun için çarpıcı bir duvar kağıdı idealdir. Odada banyo veya duş varsa (vestiyer olmaktan ziyade), nemli ve sıcak koşullarla baş edebilecek, banyolar için özel olarak üretilmiş bir tane satın aldığınızdan emin olun. Ve banyoya girdikten sonra ilginin duvarınızda olacağına ve banyonun küçüklüğünü örteceğine emin olabilirsiniz.

9.) Çok fonksiyonlu ve taşınılabilir ürünleri tercih edebilirsiniz

Sınırlı hareket alanı yaratıcılığınızı etkilememelidir. Banyonuz küçük bir alana kuruluysa, bir anda hareket ettirebileceğiniz bağımsız mobilyalar kullanmayı düşünün.

Bağlantısız depolama ve oturma düzeni, planınızı istediğiniz zaman hareket ettirmenize olanak tanır ve gömme banyo ünitelerinin aksine, taşınmanız gerektiğinde yanınızda duran parçaları yanınızda götürebilirsiniz. Havluya ihtiyacınız kalmadığı zaman havlu sepetini ortadan kaldırabilir, tabure ile işiniz bitince yine alanın dışarısına çıkartıp gizleyebilirsiniz. Böyle banyonuz sürekli geniş ve ferah gözükür.

Bu tarz dekoratif banyo ürünleri bir araya topladık. Görmek için tıklayın

10.) Fayanslar ile gözlerinizi kandırın

Sahip olduğunuz alan miktarı ve gözün algıladığı şey ille de aynı şey değildir. Banyonuzun ve duvarın yan taraflarını aynı tasarımla döşeyerek algının sınırlarıyla oynayın – her birinin nerede başladığını ayırt etmeyi zorlaştırır ve böylece alanınızı daha büyük hissettirir.

Mermer, neredeyse tek bir büyük çarşaf gibi göründüğü ve tek tek karolar çok belirgin olmadığı için burada özellikle etkilidir. Örnek görselde de gördüğünüz gibi göze güzel gelen bir sihir etkisi yaratılmış.

11.) Uzun katmanlı depolamaya yatırım yapın

Bağımsız parçalar, küçük alanlarda bir nimettir. Katmanlı tel saklama, lüks bir şekilde paketlenmiş losyonları ve pratik yıkama poşetlerini sergide tutar ve tutması kolaydır. Alan sınırlıysa, gerektiğinde standı yatak odasından banyoya taşıyabilirsiniz.

Bu tarz dekoratif banyo ürünleri bir araya topladık. Görmek için tıklayın

12.) Aynı karoları zeminde ve duvarlarda kullanın

Şu anda en çok kullanılan banyo dekorasyonu fikirlerinden biriside bu. Küçük bir banyoyu daha büyük göstermek için akıllıca bir numara, duvarlarda ve yerde aynı karoları kullanmaktır. Bu aile banyosundaki doğal taş yalnızca spa tarzı bir dokunuş katmakla kalmaz, aynı zamanda sürekli fayans akışı, zemin alanından tasarruf sağlayan duvara asılı armatürlerle birlikte ferah bir his yaratır. Doğal taş fazla nötr geliyorsa, havlularınız, saklama alanınız ve aksesuarlarınızla güçlü renkli patlamalarla onu kolayca canlandırabilirsiniz.

13.) Eğimli bir tavandan en iyi şekilde yararlanın

Saçaklara bir banyo yaparak çatı katının her santimini kullanın. Bu çatı katı banyosu gibi garip şekilli bir tavana sahipseniz onu dekoratif bir özelliğe dönüştürebilirsiniz. Tavanı, arkasındaki duvar kağıdıyla kontrast oluşturacak şekilde beyaza boyayın. Kapalı bir alana karakter eklemenin harika bir yoludur. Banyonuzu açmak ve aydınlık ve havadar bir alan yaratmak için mümkünse bir tavan penceresi eklemeyi düşünün. Beyaz mobilyalar, ışığı odanın etrafında yansıtmaya yardımcı olacak, yani kişiliğinizi birkaç ilginç aksesuarla aşılayabileceksiniz. Banyo aydınlatmanız anahtardır. Drama ve ruh hali yaratmak için bölmelerdeki veya banyonun arkasına aynaların ve kısılabilir seçeneklerin yanına görev aydınlatması ekleyin. Islak alanlarda güvenli kullanım için tüm aydınlatma armatürlerinin su geçirmezlik garantisi olduğundan emin olun.

0 0 vote
Article Rating
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments