En İyi 10 Fiyat Performans Akıllı Saat İnceleme ve Önerileri

Günümüzde giyilebilir teknoloji ürünlerine olan ilgi oldukça hızlı artarken bununla beraber döviz kurlarının artışı ve vergilerin de eklenmesiyle akıllı saat fiyatları da aynı hızlı artış gösteriyor.
Bu yazımızda fiyatlarına göre en iyi performans sergileyen akıllı saatleri sizin için inceledik.

Gerek şık tasarımları gerekse teknik özellikleri, uzun ömürleri ve rahat kullanılabilirliğiyle en iyi 10 fiyat performans akıllı saatler :

Apple Watch SE

Apple Watch 5’ten daha iyi ama daha ucuz bir akıllı saat arıyorsanız Apple Watch SE tam size göre. 2949’lik fiyatına göre  Apple Watch 6’nın çoğu özelliğini barındıran, telefon görüşmelerinizi rahatça yapabilceğiniz, sms lerinizi ve diğer uygulamalardan gelen bildirimlerinizi görüntüleyip cevaplayabilceğiniz suya dayanıklı, aliminyum kasaya sahip, birçok sportif aktivitelerinizi takip  edebilceğiniz saat durumunda.
44 mm ve 42 mm lik seçenekleri bulunan Watch SE’de sağlık durumu takiplerinizi yapabilir ve Watch 5 ve 6 da bulunan EKG çekme özelliğini kullanabilirsiniz.
IPhone SE modellerinde olduğu gibi uygun fiyatlı olmasına rağmen kendisinden üst segment’de ki ürünlerin özelliklerini taşıyan, performansıyla kullanıcılarını  memnun eden şık bir tasarıma sahip uygun fiyatlı akıllı saat olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

Haylou Solar Ls05 Smart Watch Global Version

Haylou Solar Ls05 modeli 240×240, 1.28 inç TFT HD ekranla karşımıza çıkıyor ve bu ekran ışığıyla iyi bir performans gösteriyor diyebiliriz.320 mAh batarya’ya sahip akıllı saat 15 gün kullanım imkanı tanıyor. 2 saatte şarj olabilen Haylou Solar Ls05, suya ve toza dayanıklı 45.3 mm boyutunda 11.4 mm kalınlıkta metal kasaya sahip. 250 TL bandında ki akıllı saatin metal kasayla gelmesi ve tasarımıyla kuşkusuz ki en büyük artılarından biri.

Uygulama kısmına baktığımızda başta koşu, fitness, yürüyüş, futbol, basketbol vs. gibi bir çok sportif aktiviteyi desteklemekte.
Bu saat, nefes egzersizi, kronometre,adım sayar, mesafe ölçer ve spotify üzerinden müzik kontrolü gibi özelliklere sahip. Ayrıca telefon çağrılarınızı, smslerinizi ve hava durumunu saat üzerinden görünteleyebilir, etkinliklerinizi ve kalorilerinizi yine LS05 ile birlikte takip edebilirsiniz.
Olurda telefonunuzu nereye koyduğunuzu hatırlamazsanız diye birde telefonu bul uygulaması bulunmaktadır.

Tam bir fiyat/performans cihazı olan ls05’de malesef hoparlör ve mikrofon bulunmamakta. Tema sayısı ve uygulama genişliği olarak da genellikle karşılaştırılan ve 2. sırada incelediğimiz Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik’e göre geride kalıyor.

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Honor Magic Watch 2

1.39 inç Amoled, 454×454 çözünürlüklere sahip ve 10.7 mm kalınlığıyla oldukça büyük bir saat olmakla beraber oldukça şık bir tasarıma sahip.
İsterseniz 42 mm boyuta sahip versiyonuda mevcut.
455 mAh bataryasıyla birlikte kullanıcılara 14 günlük pil ömrü sunuyor.
Spor takip özellikleri sayesinde koşu, yürüyüş, bisiklet,tırmanma, doğa yürüyüşü vs. 15 farklı spor dalında takip desteği sunuyor.
Magic Watch 2 ilk geldiğinde deri ve slikon kayış olmak üzere 2 ayrı seçenek sunuyor istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca onlarca tema arasından istediğiniz gibi arayüzünü özelleştirebilirsiniz.
2 GB lık müzik hafızasıyla müziklerinizi depolayabilir ve müziklerinizi saat üzerinden kolayca kontrol edebilirsiniz. Uyku takibi ve stres takibi gibi özelliklerde mevcut durumda.
Sağlık takibi uygulamasından nabız ve kalp atışı takibi yapabilir anormal durumda uyarı alabilirsiniz.
Suya ve toza dayanıklılığına sahiptir
Magic Watch 2 bizlere sms ve çağrılara cevap verip görüşme yapabilme imkanı tanıyor.

 

 

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Huawei Watch Gt2

Watch Gt 2 alt markası olan Honor Magic Watch 2 modeliyle hemen hemen aynı özelliklerle karşımıza çıkıyor.

Ekran : 1.39 inç, 454 x 454 piksel, 10.7 mm, Yuvarlak AMOLED Ekran
Batarya: 455 mAh ortalama kullanımda 4 gün batarya ömrü az kullanımda 14 gün batarya ömrü ve 2 saat’de tam dolum.
Özellikler : Alarm, Çağrıları görünteleyebilme ve konuşabilme, Müzik kontrolü, Sms görüntüleme, Telefonumu Bul, Kronometre, Hava durumu.
Sağlık Takibi uygulaması sayesinde uyku takibi, kalori takibi, stres kontrolü ve kadın sağlığı takibi yapabilirsiniz.
Bisiklet, koşu, yürüyüş, yüzme vs. spor aktivitelerini Watch Gt2 üzerinden takip edebilirsiniz.

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Lemfo L5 Smart Watch Akıllı Saat lemfo1

1,3 inç, 240*240 çözünürlüğünde oled yuvarlak ekranla birlikte gelen Lemfo L5, su geçirmezlik özelliği ve 380 mAh’lik bataryasıyla oldukça iddialı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Çağrılarınızı, Smslerinizi yönetebildiğiniz ve bildirimlerinizi görüntüleyebildiğiniz bu cihazda ek olarak sahip olduğu bluetooth özelliğiyle iletişim kurabilirsiniz. Kalp Hızı Testi, Hava durumu, Alarm, Kronometre, Spor Takibi, Uyku Takibi gibi uygulamalarıyla iyi bir kullanım imkanı sunuyor.

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Oppo 46 mm Akıllı Saat

1.91 inç AMOLED, 402 x 476 piksel çözünürlükte kavisli bir ekrana sahip akıllı saat, 12.96 mm kalınlıktadır. Ayrıca 46mm ve 41 mm lik versiyonlara sahiptir.
430 mAh bataryaya sahip olmakla beraber, ortalama kullanımda 36 saat pil ömrü sunabilmekte ve hızlı şarj özelliğine de sahiptir.
Kalp atış hızı, kalori takibi, uyku takibi, nefes egsersizi gibi özellikleriye sağlık takibi yapabilir, fitness, yürüş, koşu, akıllı spor modu ve çoklu spor modu sayesinde çeşitli spor takiplerini saat üzerinden yapabilirsiniz.
Google sesli asistan ve google fit özelliklerine sahip olan oppo akıllı saat üzerinde google bağlantınızla verilerinizi aktarabilir ve kontrol edebilirsiniz.
Bildirimleri yönetebilme, çağrıları reddetme, müzik kontrolü, telefonumu bul ve sınırlı sayıda uygulama yükleyebilme özelliği, ayrıca  şık tasarımıyla kullanıcılara iyi bir kullanım deneyimi sunuyor.

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch Active2

1.4 inç yuvarlak sportif bir tasarıma sahip 10.9 mm kalınlığında ki Watch Active 2 Süper Amoled ekran ve Gorilla DX+ Ekranıyla çizilmelere karşı ve 50 metreye kadar suya dayanıklı durumda.

Mikrofon ve Hoparlörü bulunan akıllı saat üzerinden gelen sms ve çağrıları hem görüntüleyebilir hem de cevap verip görüşme sağlayabilirsiniz.
Galaxy store üzerinden uygulama indirebilme imkanı sunan bu cihaz 4 GB’lık boyutuyla hep müzikleriniz hem de uygulamalarınız için rahat depolama imkanı sunuyor.
Galaxy Health uygulamasıyla günlük sağlık takiplerinizi yapabilir, anormal değerlerin olduğu durumlarda sizlere uyarı veriyor.
Diğer samsung akıllı saatlerinde olduğu gibi de bir çok sportif aktivitelerinizi ve antremanlarınızı Galaxy Watch üzerinden takip edebilirsiniz.
2000 TL’lik fiyatına göre bizlere oldukça olanak sağlayan Galaxy Watch Active 2 kullanıcılar tarafından fazlasıyla ilgi görüyor.

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Xiaomi Amazfit Bip Lite

1,28 inç diktdörtgen tasarımla karşımıza gelen Amazfit, oldukça şık bir tasarıma sahip durumda. Her zaman açık ekrana sahip olmakla birlikte güneş ışığı altında iyi bir performans sunuyor diyebiliriz.

Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz aktiviteler; Adım sayar, nabız ölcer, uyku takibi,kalori takibi, koşu ve yürüme, futbol ve basketbol gibi spor modları mevcut. Bildirim görebilme,kronometre,hava durumu ve alarm gibi özelliklere sahiptir.

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklik

Xiaomi Mi Band 5 her ne kadar akıllı saat olarak incelesekte kendisi aslında bir akıllı bileklik. Mi Band 4 ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olan  Mi Band 5 bu sefer 1.1 inçlik ekranla karşımıza çıkıyor. Ortalama 2 hafta şarj imkanı sunan bu cihaz gelen bir diğer yenilikle birlikte artık Mi Band 4 ler deki gibi şarj etmek için slikon kılıfı çıkarmak zorunda değilsiniz. Bu sefer manyetik şarj kablosuyla birlikte gelen cihaz kullanıcıları oldukça memnun etmiş durumda.
Bizlere 450 nit’e kadar ekran parlaklığı sunabilen xiaomi yoğun güneş altında iyi bir iş çıkarıyor diyebiliriz.
Gelelim Mi Band 5 ‘ in ana özelliklerine, oldukça zengin tema havuzuna sahip olan cihazınızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Özelleştirilebilen ekran sayesinde ana ekranınızda ister saati
ister kalp atış hızınızı istersenizde günlük kaç adım attığınızı takip edebilirsiniz.Tabi ki yapabilcekleriniz bu kadarla sınırlı değil, Alarm, Takvim, Etkinlik Takibi, Kalori Takibi, Kadın Sağlığı takip edebilme, Kronometre, Müzik Kontrolü, Telefonumu Bul, Çoklu Spor Modu, Uzaktan Kamera kontrolü gibi özelliklere sahip olan Mi Band 5’te isterseniz telefonunuzun ekran kilidini açabilir, uygulama bildirimlerini görüntüleyebilir, gelen sms ve aramalarınızı görüntüleyebilir ve reddedebilirsiniz.

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Zeblaze Yeni Vibe 5 Pro

1.3 inç 240×240 çözünürlükte IPS yuvarlak ekrana sahip Vibe 5 pro, 14.7 mm kalınlığında ve 65 g ağırlığındadır.
Batarya: 180 mAh ve 2 saat’te tam şarj olabilme
Özellikler : Telefon bulma, Bildirim görme, Alarm, Kronometre.
Aktiviteler: Uyku takibi, Adım ve koşu takibi, Spor modu, Kalori takibi.

 

İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.