Merhaba, bugün sizlerle dar salonlar için dekorasyon fikirleri, salon için dekorasyon önerisi, salon dekorasyonu, salon eşyası ve salon mobilyası hakkında bazı tiyoları paylaşacağız. Daha az eşya ile salonlarımızı nasıl dekore edebilir hep birlikte inceleyeceğiz.

Eğer dar , küçük bir salona sahipseniz gereğinden çok fazla eşya odayı olduğundan daha küçük gösterebilir. Unutmayın ki bu öneriler sadece dar bir salon için değil salonunuz genişte olsa dikkat edilmesi gereken noktalardır. Tek fark salonunuz biraz daha geniş ise belki daha büyük bir koltuk, ekstra bir dolap veya daha geniş bir sehpa kullanabilirsiniz.

Her geçen gün gelişen metropollerde kırsal alandan kente göçüş gerçekleşiyor. Böylece evler küçülmeye ve kira fiyatları da artışa geçiyor. Ev sahipleri de böylece küçük evlere hem nasıl eşya sığdırıp, hem de daha geniş bir salon görünümü için çareler aramaya başvuruyor. İşte salonunuzu daha geniş göstermek için ve dar salonlar için ufak tüyolar.

 

1) Açık renk seçimleri

Koyu renkler her zaman geniş alanı dahi olduğundan daha küçük gösterecektir. Eğer Dar bir salona sahipseniz; siyah, koyu mavi, kahverengi gibi duvar boyaları odanızı olduğundan daha dar ve küçük gösterecektir. Dar bir salonu olduğundan daha geniş göstermek için koyu renkler yerine beyaz, bej ve açık gri gibi renkler ilk seçiminiz olmalıdır.

 

2) Renk uyumuna dikkat edin

Birbirine zıt kutup renkler kullanmakta salonunuzu ufak gösterecektir. Eğer illa koyu renkler kullanmak istiyorsanız da ağırlıkta açık renkler tercih etmelisiniz. Ayrıca şunu da söylemeliyiz ki renk cümbüşü oluşturmayın. Dar salonunuzda birçok renk kullanmak salonunuzu dağınık gösterecektir. Dağınık bir salon her zaman daha dar görünür.

 

3) Az eşya kullanmak

En çok yapılan hatalardan biri de beğenilen her aksesuarın kullanılmasıdır. Bu sadece dar bir salona değil dağınıklığa da sebep olacaktır. Doğru aksesuar seçimi hem sizi uzun bir temizlikten kurtaracaktır. Hem de daha geniş bir salon vadedecektir. Zarif tablolar, Zarif masa çiçekleri belki de bir mum yeterli olacaktır.

Evinizde nereye koyacağınızı bilmediğiniz birçok eşya olabilir. Bunları ‘Kullanıyorum’ diyerek olduğu yerde bırakmanızda salonunuz için dar bir alan yaratacaktır. Bu tarz ürünler için depolama alanı oluşturun. Bu illa dolap olmak zorunda değil. Bu bir hasır sepet, televizyon ünitesi hatta orta sehpanızın gizli bir bölmesi bile olabilir.

Dar salonlar için belki de arkadaşınızın evinde veya sosyal medya da gördüğünüz büyük televizyon ünitesi yanlış seçim olacaktır. Televizyonu duvara asmak veya ufak bir ünite kullanmak size oldukça alan açacaktır.

Dar Salonlar İçin Mobilya ve Aksesuar Önerileri

Çok amaçlı telli kitaplık saklama / alanı. İncelemek için tıklayın.

Telli saklama alanı / sepet. İncelemek için tıklayın.

Gold Sehpa. İncelemek için tıklayın.

Deri Puf. İncelemek için tıklayın.

Sizlerle birlikte dar salon için dekorasyon fikirlerini, salon için dekorasyon önerisini, salon dekorasyonu hakkında bilgi verdik. Lütfen öneri ve fikirleriniz için yorumlarda bilgi vermeyi unutmayın ve kendinize iyi bakın.