Herkese merhaba, bu yazımızda bitci.com yerli blockchain’imiz olan bitçi platformuna para yatırma ve ödeme yapma süreçlerinden bahsetmek istedik. Öncelikle bitçi hakkında bilgi almak isterseniz, bitçi nedir? adlı yazımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bitçi para yatırma

https://www.bitci.com

Adresine giriş yaptıktan sonra üyeliğinizin olduğunu varsayarak, karşımıza çıkan ekranda “Cüzdanlarım” kısmına tıklıyoruz. Giriş yaptıktan sonra karşınıza https://borsa.bitci.com ekranı gelecektir. borsa.bitci uzantısı da bitci.com’a ait olup güvenli bir uzantıdır.

Bitçi cüzdana para yatırma

 

Cüzdanlarım kısmına tıkladıktan sonra karşınıza varlıklarınız liste halinde gelecektir. Burada önemli olan kısım, siz bitçi’ye parayı hangi yöntemle yatırmak istiyorsunuz?

Eğer banka hesabında paranız var ve para transferi ile işlem yapmak istiyorsanız bu en kolay yöntemlerden birisidir.

Öncelikle “Türk Lirası” yazan kısma tıklayarak TL ile işlem yapabileceğiniz menünün açılmasını sağlayın.

Şuan mevcut olarak 4 şekilde TL yatırmak imkanı sağlıyor bize bitci.com. Ziraat bankası (Havale) , Vakıfbank (Havale) , Papara ve Diğer tüm bankalar (EFT). Bunların farkı ise şu:

  1. İşlemlerinizde papara kullanırsanız %1 komisyon ve o komisyonun %18 kdv sini ödersiniz. Yani 100 lira çekmek istediğinizi varsayarsak 100TL + 1TL komisyon + 0,18TL komisyon KDVsi toplam 101.18TL ödemiş olursunuz. Gayet makul bir oran olduğunu düşünüyorum.
  2. Ziraat Bankası veya Vakıfbank hesabınız varsa 7/24 havale gerçekleştirerek resmi tatiller ve haftasonu dahil dilediğiniz zaman para yatırma çekme işleminizi otomatik bir şekilde yaparsınız. Manuel kontrol gerektirmeyen bir otomasyon kurdukları için neredeyse aynı dakika hesaba aktarım sağlanıyor.
  3. Başka bankadan gönderim yapacak iseniz de sadece mesai saatleri içerisinde EFT yapabiliyorsunuz. Mesai saatleri ve iş günü dışında gönderim yaptıysanız ve bu tutar 1.000TL nin altındaysa (FAST gönderim), bakiyeniz takip eden iş günü hesabınıza geçecektir.

Bitçi BTC yatırma nasıl yapılır?

Ödemelerinizi kripto para olarakta gerçekleştirebilirsiniz.

BTC yatırma işlemi yapacağınızı varsayarsak. BTC menüsüne tıkladıktan sonra çıkan cüzdan kodunuzu kopyalayıp, BTC çekeceğiniz platforma yapıştırarak BTC transferini sağlayabilirsiniz fakat burda dikkat etmek gereken nokta , kripto para transferleri çok hassasiyetle yapılmalıdır. Farklı kanallar aracılığı ile veya hatalı bir gönderim yapmanız durumunda bakiyeniz kaybolabilir. Bu riski almak istemeyen kullanıcılar için şöyle bir örnek verilebilir: Binance borsasında bakiyeniz var BTC göndermek istediniz ama kripto para transferi yapmak için endişeleriniz var, Binance borsasından banka hesabınıza paranızı çekip , Bitçi’ye direk Türk Lirası yatırabilirsiniz. Biraz uğraştırıcı bir yöntem ama en azından içiniz rahat olur para yatırırken diye düşünüyorum.

Bitçi üyelik

https://www.bitci.com

Sitede sağ üst kısımdaki hesap oluştur kısmına tıklayarak karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurun.

Telefonunuza gelen onay kodunu girdikten sonra ve emailinizi onayladıktan sonra üyelik işlemleriniz tamamlanacak.

Bitçi hakkında sıkça sorulan sorulara yanıt vermeye çalıştığımız diğer yazılarımıza göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Bitçi coin kimlik doğrulama hatası nasıl düzelir?

Bitci.com nasıl üye olunur?

20TL ye satılan hatıra Bitcoin madeni parasını incelemek ve satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.