Bitçi gerçekleşmiş ve gerçekleşmemiş kar zarar ne demek?

Bu yazımızda bitci.com sitesinin kullanıcı arayüzünde olan kar zarar hesaplamalarından bahsedeceğiz.

Gerçekleşmiş kar zarar nedir?

Eğer bitçi üzerinden bir kripto para alım satımı yaptıysanız ve bu işlemi başarı ile tamamladıysanız, ettiğiniz kar veya zarar artık gerçekleşmiş kar veya zarardır. Yani nihai sonucu açıklanmış kar veya zarar durumunuzdur.

Gerçekleşmemiş kar zarar nedir?

Bitçi üzerinden bir işlem açtınız. Bir alım yaptınız ama satışını henüz daha yapmadınız. Haliyle henüz karınız netleşmediği için bu gerçekleşmemiş bir işlemdir ve işlemi kapatmadığınız sürece karınız gerçekleşmemiş kar zarar hanesinde yazar.

Örnek:

Bu örnekte gördüğünüz hesap 24.000TL lik bir kar elde ederek işlemlerini kapatmış ve parayı cebine koymuş diyelim. Mevcutta açık işlemi olmadığı için gerçekleşmemiş kar zarar hanesini boş olarak görüyoruz.

Hala üye olmadıysanız bitci.com‘a üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

20TL ye satılan hatıra Bitcoin madeni parasını incelemek ve satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bitçi gerçekleşmiş ve gerçekleşmemiş kar zarar ne demek?” için 2 yorum

  1. Evet ciddi konuda alışveriş vs işlemleri bir hayli geç gerçekleşiyor üstelik arada sayfaya giremiyoruz Buda hoş bir durum değil. Özellikle bu tür ekonomi sayfalarında. İşlemin gecikmesi kullanıcıların zararına sonuçlanıyor.

  2. 03.04.2021 tarihinde 45.000 tl lik bitci aldım.12.595 tl lik kısmı hala açık emirlerde duruyor.Ne para var nede coin.Telegramda bir kaç defa yazmama rağmen hala bir dönüş olmadı.İnşaallah mağduriyetimi giderirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.