27 Aralık’ta Netflix üzerinden yayınlanmaya başlanan Atiye dizisi beklentilerin de üzerinde bir beğeniye ulaşarak seyircilerin yoğun ilgisini üzerine çekmeyi başardı.

ATİYE DİZİSİNİN KONUSU NE
Atiye dizisinde genç ve güzel bir ressamın sürükleyici ve mistik hikayesi anlatılmaktadır. Beren Saat ‘Atiye’ karakterinde ‘özel güçleri olan’ bir kadını canlandırmıştır. Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizinin çekimlerine İstanbul’da başlanmış daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde de yer alan Göbeklitepe (Şanlıurfa) de devam edilmiştir. Atiye ailesi ve sevgilisiyle güzel bir hayat sürerken bir simge ile hayatı birden bire değişecektir. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, bu simge ile Atiye arasında bir bağlantı olduğunu keşfeder ve hikaye bu şekilde başlar. Sır perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani olaylar arasındaki bağlantıyı sorgulatacaktır. Anadolu topraklarındaki bir kazı sırasında yapılan keşif, genç bir ressamın hayatını nasıl değiştirecek ilerleyen bölümlerde görülecektir.

ATİYE DİZİSİ OYUNCU KADROSU
Mehmet GünsürBeren SaatMetin AkdülgerBaşak KöklükayaCivan Canova ve Tim Seyfi gibi isimlerin başrolü paylaştığı Atiye dizisi büyük beğeni topladı.

Atiye : Beren Saat
Ozan : Metin Akdülger
Erhan : Mehmet Günsür
Cansu : Melisa Şenolsun